Dzisiaj jest: Sobota 15 Czerwiec 2024

Moje wrażenia…

I Ornitologiczne Mistrzostwa Podbeskidzia już za nami.

Chciałbym w tym miejscu podzielić się  państwem swoimi spostrzeżeniami , wrażeniami po tej właśnie wystawie.

Wystawa organizowana  przez oddział Bielsko Biała po raz pierwszy odbyła się na terenie pięknego parku a dokładnie w zamku Habsburgów w dniach 27-29.10.2017r.

W dniu 25.10.2017r przyjmowanie ptaków w godz. 14-18  oraz wstępne przygotowanie sali.

Dzień 26.10.2017r. to na pewno najbardziej oczekiwany dzień przez hodowców którzy, zdecydowali się o przedstawienie do oceny swoich ptaków. Wszyscy ciężko pracujemy aby w tym dniu nastąpiła pewna weryfikacja naszych osiągnięć hodowlanych.

Duża ilość zgłoszonych ptaków (około 400szt.)  i bardzo wysoki poziom pokazanych kanarków, małej egzotyki oraz papug na pewno bardzo cieszy.

Sami eksperci np. Pan Ryszard Jakubczyk w rozmowie ze mną bardzo dobrze wypowiadał się o ocenianych przez siebie kanarkach ,a pan Kamiński widząc te piękne okazy bardzo serdecznie zapraszał na Mistrzostwa Polski do Czeladzi.

Sam przez wzgląd hodowania kanarków kolorowych najbardziej oczekiwałem właśnie tej oceny.

Kanarki czerwone są  dla mnie najważniejsze więc tutaj chciałem wyróżnić Panią Monikę Juraszek która w tym roku pokazała przepiękne dwie kolekcje kanarków czerwonych nieintensywnych wypunktowanych ,kolejno kolekcje  371pkt. Oraz 370pkt.  A także jedną kolekcję czerwonych intensywnych 368pkt. Super wynik BRAWO!!!

27-29.10.2017r. to już wystawa naprawdę bardzo dobrze  zorganizowana ,pięknie pokazana i podana…

Wystawę również uświetnił swoją osobą burmistrz miasta Żywiec pan Antoni  Szlagor który jak już to stało się coroczną tradycją  dekorował i wyróżniał najlepszych hodowców naszego oddziału.

Wystawę uświetnili również Panowie którzy z ptakami nie wiele mają wspólnego.?

Ktoś kto chciał zobaczyć piękne motyle , pająki ptaszniki, patyczaki , ślimaki .kameleony i wiele innych też coś znalazł dla siebie! ?

Mimo kiepskiej pogody (orkan Grzegorz szalał) wystawę odwiedziło bardzo dużo osób które z podziwem przyglądały się wszystkim okazom.

Wystawę można uznać za udaną ,ludzie którzy byli odpowiedzialni za przebieg oraz organizację  wystawy stanęli na wysokości zadania.

Naprawdę wielkie podziękowania dla całego zarządu oddziału Bielsko Biała  za wkład pracy.

Ci co byli to widzieli, a Ci co nie byli niech żałują…

Ja osobiście już nie mogę się doczekać przyszłorocznej wystawy, za miło spędzony czas w super towarzystwie dziękuję

 

Do zobaczenia w przyszłym roku…

 

Radosław Rokitka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *